Daniel Myśliński
Piłka nożna to pasja, w której "zakochałem" się w 1986 r. kiedy po raz pierwszy w życiu obejrzałem w TV Mistrzostwa Świata w Meksyku. Od tego momentu piłka nożna była ze mną zawsze i wszędzie, przede wszystkim w mojej głowie. Na pierwszy trening Tata zaprowadził mnie gdy miałem 10 lat. Wtedy to "zdałem swoje pierwsze testy" i rozpocząłem grę dla klubu "Iskra" w niewielkiej miejscowości Dretyń.
Ten nieduży klub ukształtował mnie piłkarsko, nauczył mnie przed wszystkim przywiązania do barw, jakie reprezentowałem. Nauczył mnie również cieszyć się z każdej rzeczy, którą otrzymałem od klubu. Począwszy od pierwszej klubowej koszulki z numerem na plecach, na "gumowych korkotrampkach " skończywszy. W tamtych czasach największą nagrodą i spełnieniem marzeń każdego juniora było zagrać
w pierwszym zespole (nikt nie myślał nawet o grze na szczeblu centralnym polskiej ligi). Ja zadebiutowałem w "pierwszej drużynie" wieku 16 lat. Nigdy nie zapomnę gdy pierwszy raz usiadłem na ławce rezerwowych drużyny seniorów swojego ukochanego wtedy klubu. Niesamowite przeżycie, emocje nie do opisania, adrenalina i strach zarazem. W jednej chwili czułem jakby spełniło się moje pierwsze piłkarskie marzenie.
9 lat, jakie spędziłem w Iskrze. Awanse i spadki, wygrane i przegrane mecze, owacje i gwizdy na trybunach, pozwoliły mi zrozumieć, że nie wystarczy być szybkim, mieć niezłą technikę, strzelić kilkadziesiąt bramek w sezonie, by być piłkarzem na wysokim poziomie. Aby osiągnąć sukces nie wystarczy sam talent. Trzeba ciężko pracować przede wszystkim nad samym sobą każdego dnia, nie tylko trzy do czterech razy w tygodniu podczas treningu klubowego. Chcąc wejść na wysoki poziom nie wystarczy ciężko trenować tylko swoich umiejętności piłkarskich, trzeba trenować, a może przede wszystkim nauczyć się kontrolować swój umysł.
Teraz po kilkunastu latach pracy trenerskiej wiem, że trening mentalny dla umysłu zawodnika, jest tym, czym jest trening fizyczny dla jego mięśni i techniki. To właśnie mentalność każdego sportowca decyduje o tym, czy wytrwa on w treningach, czy pozostanie skoncentrowany w najważniejszych momentach , czy opanuje nerwy w trakcie meczu, i czy ostatecznie będzie skuteczny. Silna „głowa” pozwala w pełni pokazać wszystkie umiejętności piłkarskie na boisku.
Nie da się zapanować nad umysłami wszystkich zawodników w szatni. Nie da się, jeżeli nie będzie się z nimi rozmawiać indywidualnie, na co nie każdy trener klubowy może sobie pozwolić. Każdy zawodnik jest inny, ma inne problemy, inne słabości i lęki. Dlatego tak ważny jest trening indywidualny w każdej dziedzinie : techniki, motoryki, taktyki, a przede wszystkim mentalności. „Czysty umysł” poprzez ciągłą nad nim pracą, pozwala zawodnikowi dostrzec jak poradzić sobie ze swoimi niedoskonałościami, by stać się lepszym piłkarzem.
W dobie pandemii COVID-19, trenując swojego syna przed domem, uświadomiłem sobie jak słabo ukształtowane pod względem koordynacji ruchowej w dzisiejszych czasach są nasi najmłodsi adepci piłki nożnej. Koordynacja to przecież jeden z podstawowych elementów składowych każdego treningu, a przede wszystkim kształtowania sprawności fizycznej. Gdy uczęszczałem do szkoły podstawowej ogólnym rozwojem mojej sprawności fizycznej zajmowali się nauczyciele WF i „podwórko”, z którego ciężko było mnie zaciągnąć do domu. Niestety wszystko pod tym względem się zmieniło. Technika poszła do przodu, czas biegnie szybciej, zajęcia wychowania fizycznego nie wyglądają jak dawniej (bez obrazy nauczycieli), a dzieci zmieniły priorytety, zamieniając podwórko na komputery, konsole i telefony.
Lata obserwacji i nabierania doświadczenia oraz przedstawione przeze mnie wyżej fakty, uświadomiły mnie w przekonaniu, że chcę pracować z zawodnikami indywidualnie. Doskonalić ich już zdobyte umiejętności, poprawiać słabsze strony,
a przede wszystkim uświadomić jak ważną rolę w treningu pełni nasz umysł. Stąd też pomysł na "DAMYS - treningi indywidualne" .
Jest to moja „misja”, w którą pragnę zaangażować 100% doświadczenia jakie zdobyłem jako zawodnik i trener. Nie ma ludzi idealnych. Każdy popełnia błędy. Ja także je popełniałem, popełniam i pewnie popełniam je będę.
Żeby lepiej zrozumieć piłkę nożną i niwelować swe niedoskonałości, wciąż doskonalę swoją wiedzę poprzez różnego rodzaju kursy, konferencje trenerskie oraz staże. Nie mniej ważna jest literatura. Idol, który napisze swą biografię potrafi dotrzeć w tym samym stopniu do trenera, jak i zawodnika.
Chcesz lepiej zrozumieć futbol?
Chcesz być jeszcze lepszym zawodnikiem?
Chcesz by ktoś Cię lepiej zrozumiał?
Zapraszam do współpracy!
Daniel Myśliński
Trener UEFA B
tel. 693 821 972
INDYWIDUALNY TRENING PIŁKARSKI
INDYWIDUALNY TRENING BRAMKARSKI
ZARZĄDZANIE SPORTEM
Daniel Myśliński
PROJECTED BY
"DAMYS DESIGN STUDIO"